Zastosowania

Raex® oferuje wysoką wydajność we wszystkich typowych zastosowaniach związanych ze ścieraniem. Wraz z bezproblemową produkcją, Raex® wnosi nowy poziom efektywności kosztowej i konkurencyjności. 

Górnictwo

Branżę górniczą cechują ekstremalnie trudne warunki pracy. Jeśli musisz kopać głębiej, kruszyć mocniej, ładować i transportować więcej, trudnościeralna stal Raex® może pomóc Ci wykonać najtrudniejsze zadania. Idealna dla czerpaków i zabudów skrzyń, jest także odpowiednia dla okładzin, sprzętu transportowego i przenośników taśmowych.

Rolnictwo 

Maszyny i sprzęt rolniczy narażone są na ścieranie i naprężenia. Twarda, ale elastyczna stal Raex® może pomóc wydłużyć czas użytkowania maszyn, zmniejszyć ilość przestojów i obniżyć koszty napraw i wymian.

Produkcja betonu i cementu

Trudne środowisko pracy wymaga trwałego i niezawodnego sprzętu do cementu i betonu. Nasza szeroka oferta stali Raex® sprawia, że Twoje wyniki są coraz lepsze. Przykładowo, Raex® 300 świetnie nadaje się do betoniarek, a Raex® 500 może być stosowany w blachach okładzinowych.

Budownictwo drogowe

Jeśli musisz wyprodukować dalekobieżny pojazd ciężarowy lub maszynę o wyjątkowej trwałości, Raex® pomoże Ci rozwiązać problemy z udarnością i ścieraniem. Dzięki cienkim i szerokim arkuszom Raex® możesz obniżyć całkowitą masę, zwiększyć ładowność i otrzymać znakomitą jakość powierzchni, która poprawi wygląd Twojej wywrotki.

Recykling

W branży recyklingu, musisz być produktywny i konkurencyjny. Sprzęt w recyklingu musi wytrzymać uderzenia ciężkich, ostrych przedmiotów, takich jak kawałki betonu, złom metalowy i szkło. Raex® dostępny jest w postaci cienkich (do 2 mm), ale odpornych na ścieranie arkuszy, które pomogą Ci zminimalizować masę kontenerów bez utraty ich trwałości.